Czerpnie i wyrzutnie

Wychodząc naprzeciw potrzeb naszych klientów, rozszerzyliśmy ofertę o czerpnie i wyrzutnie.

Ścienne:

Tego typu elementy stosowane są przy dużych instalacjach wentylacyjnych, które montuje się na zewnątrz budynku. Najczęściej wykonane są z blachy ocynkowanej w zależności od przeznaczenia. To najlepsze materiały, gdyż są odporne na wodę oraz inne, niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Zbudowane z profili bocznych, właściwych narożników, lameli czerpni, a także stalowej siatki, której zadaniem jest ochrona przed owadami, liśćmi i wszelkimi zanieczyszczeniami. Mogą występować modele jako klapy zwrotne. Wówczas jedna lub kilka lamelek otwiera się, gdy następuje wyrzut powietrza.

Dachowe:

Wyrzutnia i czerpnia dachowa wykonana jest ze stali ocynkowanej, miedzi, stali nierdzewnej czy cynku. Oba elementy maluje się również proszkowo, a to daje klientowi opcję wyboru dowolnego koloru i dopasowanie go do własnych potrzeb. Charakterystyczna konstrukcja gwarantuje ładny efekt od strony wizualnej. Finalnie otrzymujemy produkt, który nadaje się do bezpośredniego montażu na dachu. Warto wspomnieć, że istnieje wiele przejściówek dachowych, pozwalających na montaż w dowolnym miejscu.

Wyrzutnie i czerpnie stosuje się, gdy zależy nam na zabezpieczeniu instalacji przed opadami deszczu. Odgrywają również rolę w zapewnienia właściwego wyrzutu powietrza do atmosfery.