Kształtki wentylacyjne

Nasza firma poza kanałami wentylacyjnymi posiada w ofercie całą wszelkie kształtki wentylacyjne. Kolanka, redukcje, odsadzki oraz dyfuzory. Wszystkie te elementy są niezbędne, aby zbudować system wentylacyjny, którego budowa niekiedy może być wyzwaniem. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kształtek wentylacyjnych.

Kolana wentylacyjne.

Kolana wentylacyjne umożliwiają zginanie prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Są praktyczne i bardzo proste do połączenia z innymi kształtkami oraz kanałami. Wystarczy umieścić odpowiedniego rozmiaru kolanko między dwa odcinki kanału prostokątnego. Inaczej to wygląda, gdy sytuacja wymaga połączenia dwóch kształtek. Wtedy należy wykorzystać złączkę wewnętrzną, tak zwaną, nypel.

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie rozmiary kolan, w różnych kątach 30°, 45°, 60° oraz 90°.

Redukcje symetryczne i asymetryczne.

W produkcji posiadamy redukcję symetryczne i asymetryczne. Redukcja asymetryczna jest używana do połączenia dwóch prostokątnych kanałów różniących się wymiarami, ale będących prostokątami. Jest usztywniona przez poprzeczne falowanie blachy, natomiast na końcach ramki posiada profil blaszany. Dzięki jej zastosowaniu można prowadzić instalację wentylacji, zmieniając nawet wszystkie wymiary instalacji z osadzeniem jej w obu kierunkach. 

Redukcja symetryczna w szczególności używa się do połączenia dwóch prostokątnych kanałów, gdzie każdy ma inny wymiarach. Podobnie jak redukcja asymetryczna, ta również jest usztywniona przez poprzeczne falowanie blachy, natomiast na końcach ramki posiada profil blaszany. Zastosowanie redukcji symetrycznej pozwala na prowadzenie instalacji wentylacji, redukując jej przekrój symetrycznie.

Mniejszy lub większy przekrój, a może kanał okrągły? Zastosowanie redukcji rozwiąże takie problemy. Wystarczy wybrać wielkość oraz niezbędne elementy i je połączyć. W skrajnych przypadkach należy zastosować łącznik. Takim przypadkiem jest sytuacja, w której za redukcją w systemie wentylacji miałaby znaleźć się część inna, niż kanał.

Kształtki wentylacyjne

Odsadzki

Odsadzka do kanałów wentylacyjnych to przejściówka, dzięki której można ominąć przeszkodę umiejscowioną na trasie kładzionego ciągu instalacji. Najczęściej jest to przypadek krzyżowania się kanałów.

Wysokość przesunięcia jest znormalizowana, ale warto wiedzieć, że odsadzkę można wykonać też za pomocą 2 kolan 45 lub 30 stopni oraz odcinka rury spiralnej.

Konstrukcja odsadzki jest usztywniona przez poprzeczne falowanie blachy. Na końcach ramki natomiast, posiada profil blaszany.

Dyfuzory

Oferta naszej firmy to nie tylko kształtki wentylacyjne, ale również wysokiej jakości dyfuzory do wentylacji wykonane z blachy. Zaznaczamy, że nasze produkty wykonane są z najlepszych materiałów i wykonane z najwyższą starannością.

Dyfuzor to jeden z elementów systemu rozprowadzania powietrza w mieszkaniach, domach, ale również obiektach użyteczności publicznej. Jest to część widoczna, potrzebna do zamaskowania otworu wentylacyjnego, przez które leci czyste powietrze.