Płaszcze aluminiowe i ocynkowane do izolacji zewnętrznych

Nasze produkt to wysokiej klasy płaszcze aluminiowe i ocynkowane do izolacji zewnętrznych. Do ich produkcji używamy najlepszych materiałów, spełniających wszelkie wymogi. Zadaniem płaszczy ma być skuteczna ochrona izolacji właściwej z poliuretanu, wełny mineralnej lub kauczuku.

Płaszcze ochronne z blachy aluminiowej, jak i blachy stalowej, stosuje się w celu zabezpieczenia izolacji właściwej wykonanej z:

• wełny mineralnej,
• poliuretanu,
• kauczuku syntetycznego,
• polietylenu,

Dotyczy to również innych materiałów izolacyjnych, jakie można zastosować przy termoizolacji. Zastosowanie płaszczy chroni przed wilgocią, promieniami UV, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Warto zaznaczyć, że płaszcze ochronne nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale również estetyczną.

Różnica między płaszczem aluminiowym a stalowym.

Płaszcze z blachy aluminiowej wykorzystuje się do izolacji kolan i łuków rurociągów instalacji grzewczych i technologicznych, a także instalacji ciepło i zimnochronnych. Natomiast płaszcze ochronne z blachy stalowej ocynkowanej, przeznaczona są do izolacji prostych odcinków rurociągów grzewczych i technologicznych. Idealnie też ochronią rurociągi ciepło i zimno-ochronne.

Płaszcz aluminiowy