Podstawy i cokoły dachowe

Nasza firma posiada w ofercie cokoły i podstawy dachowe. Cokoły dachowe gwarantują trwałe oparcie dla podstaw dachowych, a także niebezpośrednio, dla elementów instalacji klimatyzacji i wentylacji. Podstawa dachowa stanowi część nośną czerpni, wyrzutni i wywietrzaków dachowych. Cokoły dzięki stabilnej konstrukcji pozwalają zamontować podstawę na powierzchni dachu wraz z urządzeniami.

Od prawidłowego dopasowania podstaw i cokołów do konstrukcji dachu zależy bezpieczeństwo połączenia przewodów wentylacyjnych z elementami dachowymi. Warto wspomnieć, iż cokoły i podstawy różnią się, w zależności przeznaczenia, czy montowane będą na dachach płaskich, czy spadowych. Tu warto zaznaczyć, że przy dachach spadkowych ważne jest dobrze dobrany komponent, który dobieramy do kąta nachylenia dachu.

Zarówno podstawy, jak i cokoły dachowe są produkowane z blachy ocynkowanej: proste lub kątowe. Wykorzystanie tego materiału zapewnia wysoką odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Oferowane wyroby sprawdzą się w obiektach wielkopowierzchniowych, przemysłowych, magazynach czy obiektach sportowych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.